• PULSOKSYMETR AB-88 DOKŁADNY CERTYFIKAT MEDYCZNY

Symbol: AB-88

PULSOKSYMETR AB-88 LED DOKŁADNY CERTYFIKAT MEDYCZNY

Wymiary opakowania 13.5x10.5x3 cm
89.99 -57% 38.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.5
Odbiór osobisty 0
Pocztex Kurier 48 11.5
Paczkomaty InPost 13.99
Kurier 15
Kurier (Pobranie) 19
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: +48 668 037 100

Zostaw telefon

image

 

Niezwykle intuicyjny w obsłudze i precyzyjny Pulsoksymetr - pomaga diagnozować natlenienie krwi. 

Doskonale nada się do zastosowań w profesjonalnych placówkach jak również dla użytkowników indywidualnych. Pulsoksymetr posiada czytelny wyświetlacz oraz możliwość ustawienia kilku trybów wyświetlania przyczynia się do wygodnej pracy. Małe i lekkie urządzenie, przeznaczone dla dorosłych i dzieci od 4 roku życia (grubość palca minimum 1 cm).

Badanie pulsoksymetrem jest nieinwazyjne i  w ciągu kilku sekund pokazuje wynik nasycenia krwi, tętno oraz wartość indeksu perfuzji. 

Nasycenie krwi tlenem (saturacja) oznaczone jest symbolem SpO2 i wyrażone w procentach. Prawidłowa wartość saturacji u osób zdrowych wynosi 93-99%.Tętno (częstotliwość pracy serca) oznaczone jest symbolem PRbpm i wyrażone w ilości uderzeń na minutę. Prawidłowy zakres tętna mieści się w granicach 60-90 uderzeń/minutę.

 

 


image

 

 

 

Opakowanie zawiera:

pulskosymetr 

- baterie!(2 x AAA)

- smycz do pulskosymetra

- certyfikat

 

 • Dokonuje pomiaru w sposób nieinwazyjny
 • Naciskając jeden przycisk mierzysz trzy istotne funkcje życiowe
 • Szybki pomiar (około 7 sekund)
 • Niewielkie rozmiary, lekki i wygodny w użytkowaniu

Dwa kierunki trybu wyświetlania zmieniane jednym przyciskiem

 

 

 

 

image

Specyfikacja:

 • Typ wyświetlacza: Led
 • Wymiary: ok. 57 mm × 31 mm × 33 mm
 • Zakres pomiaru: 0% ~ 100%
 • Dokładność: ± 2% między 70% ~ 100%;
 • ± 2% (gdy wartość SpO2 wynosi od 70% do 79%)
 • Rozdzielczość: ± 1%
 • FP: zakres pomiarowy: 30BPM ~ 250BPM
 • Dokładność: ± 2 BPM lub ± 2% (w zależności od tego, która wartość jest większa)
 • Zasilanie: dwie baterie alkaliczne AAA 1,5 V. 
 • Automatyczne wyłączanie: TAK

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne, które służy do pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli tak zwanej saturacji. Innym dodatkowym parametrem mierzonym przez pulsoksymetr jest częstotliwość pracy serca, czyli puls.

Hemoglobina pochłania długości fal w różnym stopniu w zależności od tego, czy transportuje tlen (oksyhemoglobina), czy jest pozbawiona tlenu (hemoglobina zredukowana). Na podstawie różnic pochłaniania promieniowania przez hemoglobinę, wykorzystując stałą absorpcji, urządzenie oblicza stopień nasycenia hemoglobiny tlenem, który jest podawany w procentach. Pulsoksymetria wykorzystuje również obecność pulsacyjnego sygnału, który jest wytwarzany przez krew tętniczą w palcu. 

Pulsoksymetr – normy 

 

Za prawidłowy wynik uważa się poziom natlenienia hemoglobiny tlenem na poziomie od 95% do 99%. Na większych wysokościach nad poziomem morza te wyniki mogą być niższe, dlatego pulsoksymetry są kalibrowane w zakresie 70% do 100% z dokładnością zazwyczaj od 2% do 4%. Oznacza to, że odczyty poniżej 70% nasycenia mogą być niedokładne. 

Pulsoksymetr a COVID-19 

U pacjentów w przebiegu COVID-19 może dojść do tak zwanej „cichej hipoksji”, czyli stanu, w którym pacjent nie czuje, że jest niedotleniony. Wyniki pomiaru pulsoksymetrem mogą pozwolić pacjentowi na odpowiednio szybką reakcję w celu niedopuszczenia do powikłań związanych z ewentualną możliwością niedotlenienia organizmu. W niektórych krajach, także w Polsce, pacjenci bezobjawowi lub skąpoobjawowi z potwierdzonym wynikiem na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymują pulsoksymetry do pomiarów domowych od państwa.  Pulsoksymetry są powszechnie używane w szpitalach oraz karetkach przede wszystkim w celu monitorowania stanu pacjentów, aby odpowiednio wcześnie wykryć ewentualną hipoksemię. Urządzenia te są także wykorzystywane w domach, głównie przez osoby narażone na niedotlenienie, ale także w celach profilaktycznych, na przykład przez sportowców. Mimo wielu czynników, które mogą wpływać na dokładność działania tego typu urządzenia, warto posiadać je w domu. Pamiętajmy, że jeśli mimo prawidłowego wyniku saturacji czujemy się słabo lub mamy duszności, zgłośmy się do lekarza.  źródło: https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/co-to-jest-pulsoksymetr-jak-dziala-i-w-jaki-sposob-czytac-wyniki/  

PULSOKSYMETR MED AB-88 CERTYFIKAT wysyłka gratis!!!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie